تاریخ انتشار: 1395/05/03 18:40صفحه اصلی فرهنگ و هنر

عزم یک کارگردان سینما و دخترش برای کشتن هیولای ایدز

عزم یک کارگردان سینما و دخترش برای کشتن هیولای ایدز

فرهنگ > سینما - مسعود جعفرى جوزانى، کارگردان سینما، نگارش فیلمنامه «پشت دیوار سکوت» را با همکاری سحر جعفرى جوزانى به پایان رساند و آن را برای دریافت پروانه ساخت به وزارت ارشاد فرستاد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مسعود جعفرى جوزانى نویسنده و کارگردان سینما، بعد از «ايران برگر» كه پر فروش‌ترين فيلم نوروز سال ٩٤ لقب گرفت، اخیراً نگارش فیلمنامه «پشت ديوار سكوت» را با محوریت ایدز و گسترش آن در جامعه به پایان رسانده و براى ساخت این فيلم سينمايى از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست مجوز كرده است.

«پشت ديوار سكوت» نام اولين فيلمنامه‌اى است كه مسعود جعفرى جوزانى به كمك دخترش سحر جعفرى جوزانى و بر اساس پژوهشی از فاطمه صالحی شهرابی و علی بدیعی نوشته و براى دريافت پروانه ساخت به تهيه‌كنندگى فتح‌الله جعفرى جوزانى به وزارت ارشاد فرستاده شده است.

به نظر مى‌رسد دليل اين همكارى مسعود جعفرى جوزانى با دخترش، زن محور بودن فيلمنامه است. تا كنون حضور تورج منصورى به‌عنوان مدير فيلمبردارى، مهين نويدى به‌عنوان طراح چهره‌پردازى و سحر جعفرى جوزانى در نقش مددكار بيماران ايدز، در این پروژه سینمایی قطعى است و همچنین گروه سازنده، براى انتخاب بقيه عوامل این اثر، منتظر پروانه ساخت هستند.

مهندس على بديعى يكى از سرمايه‌گذاران «پشت ديوار سكوت»  اعلام كرد كه 75 درصد از فروش این فيلم، از طريق مؤسسه مردمى احياء و انجمن حمايت از مادران و كودكان مبتلا به بيماران اچ.آى.وى پرداخت خواهد شد. از جمله ياران مسعود جعفرى جوزانى در اين فيلم، گروه‌هاى داوطلب مردم محورى هستند كه به شيوه‌هاى مختلف، مانند گروه درمانى و مددرسانى به مبتلايان ایدز كمك می‌كنند.

مسعود جعفرى جوزانى، ماه گذشته در جمع حاميان مادران و كودكان مبتلا به ايدز گفت: چنانچه جلوی طوفان شر خيز و ويرانگر ایدز را با عزم ملى نگيريم؛ به‌زودى از خانه‌هایمان سربرمی‌آورد. پس تا هنوز فرصتى باقيست، هيولای ويرانگر ایدزرا بكشيد.

57245


  کلید واژه ها:

سینما

،

جعفرى

،

جوزانى

،

دخترش

،

کشتن

،

هیولای

،

مسعود

،

کارگردان

،

نگارش

،

فیلمنامه

،
 صفحه نخست
 خبر آنلاین
مطالب مرتبط: