تاریخ انتشار: 1395/04/18 11:34صفحه اصلی اقتصادی

آتش سوزی ماهشهر۴۰ ساعته شد/ ورود هواپیمایی کشوری و شرکت ملی نفت به ماجرا

آتش سوزی ماهشهر۴۰ ساعته شد/ ورود هواپیمایی کشوری و شرکت ملی نفت به ماجرا

اقتصاد > انرژی - آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی سینا در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر که از حدود ۴۰ ساعت پیش آغاز شده بود، با تسری از واحد پارازایلین به مخزن ذخیره نفتا همچنان ادامه دارد و نهادهایی چون سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت ملی نفت به ماجرا ورود کرده اند.

حدود ساعت 17:45 روز 16 تیرماه آتش در واحد پارازایلین پتروشیمی بوعلی سینا آغاز شد و شعله‌های مهیب آتش در این واحد پتروشیمی زبانه کشید.

مهار آتش در برج 8001 مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا که با ارتفاع ١٢١ متر یکی از بلندترین برجهای پتروشیمی کشور است، تا بامداد دیروز (17 تیرماه) به طول انجامید و مهار آتش که به مخزن 2001 این واحد پتروشیمی سرایت کرده بود، ادامه یافت؛ اما از ظهر دیروز آتش در مخزن 2001 زبانه کشید و شدت آتش به حدی بود که ابتدا دستور تخلیه دیگر مخازن پتروشیمی بوعلی سینا و سپس دستور تخلیه سایت 4 منطقه ویژه ماهشهر که شامل 5 مجتمع بزرگ پتروشیمی است، صادر شد.

از عصر دیروز تخلیه واحدهای پتروشیمی فجر، خوزستان، امیرکبیر، تندگویان و بوعلی سینا آغاز شد و به دلیل جلوگیری از تسری آتش به دیگر مخازن ذخیره سازی خوراک پتروشیمی بوعلی سینا، سرعت تخلیه مخازن با حضور نیروهای دیگر شرکتها، افزایش یافت.

مسئول HSE شرکت ملی نفت ایران به همراه یک تیم 5 نفره کارشناسی از ساعات پایانی روز گذشته در محل حادثه حاضر شدند تا با مسئولان HSE شرکت مناطق نفت خیز جنوب که پیش از این حضور بافته بودند و مدیران HSE منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر، تشکیل جلسه داده و برای حل این بحران چاره اندیشی کنند.

همچنین، سازمان هواپیمایی کشوری یک فروند هواپیمای اطفای حریق به استان خوزستان اعزام کرد تا در کنار هلی کوپترهایی که پیش از این اعزام شده بودند، به کار اطفای حریق بپردازد.

آتش همچنان در ماهشهر زبانه می کشد و برآورد شده تا با پایان یافتن نفتای مخزن 2001 در آتش، زبانه های آتش مهار شده و تا فردا به طور کامل خاموش شود. بامداد امروز وزیر نفت نیز شخصا در محل حادثه حضور یافت تا از نزدیک فرماندهی عملیات برقراری دوباره ایمنی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر را در دست گیرد.

22439


  کلید واژه ها:

پتروشیمی

،

ماهشهر۴۰

،

ساعته

،

ورود

،

هواپیمایی

،

کشوری

،

شرکت

،

سوزی

،

بوعلی

،

سینا

،
 صفحه نخست
 خبر آنلاین
مطالب مرتبط: