تاریخ انتشار: 1395/04/22 16:28صفحه اصلی اقتصادی

خواسته های بخش خصوصی از وزارت اطلاعات/ توسعه فساد در ۱۰ سال گذشته

خواسته های بخش خصوصی از وزارت اطلاعات/ توسعه فساد در ۱۰ سال گذشته

اقتصاد > اقتصاد کلان - مسعود خوانساری گفت:«خواسته ما مبارزه با فساد است. به این منظور که قبل از اینکه اتفاق افتد پیشگیری شود. »

مسعود خوانساری در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد، خواسته های بخش خصوصی از وزارت اطلاعات را اعلام کرد و گفت:« فساد در کل نهادها، سازمان های اجرایی و حاکمیتی در ۱۰ سال گذشته توسعه پیدا کرده و در حال حاضر در همه جا دیده می شود. فساد موجب عدم رشد توسعه و جلوگیری از فعالیت های بخش خصوصی می شود. »

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وی افزود:« خواسته ما مبارزه با فساد است. به این منظور که قبل از اینکه اتفاق افتد پیشگیری شود. شفاف سازی، حذف مجوزهای زائد و حذف امضاهای طلایی که موجب رانت و فساد می شود، باید از سوی وزارت اطلاعات در دستور کار قرار گیرد و باید با آنها برخورد فعال شود.»

خوانساری ادامه داد:«دومین خواسته ایجاد فضای رقابت برای کسب و کار است.دستگاه های دولتی و شبه دولتی وارد چرخه اقتصاد شده اند و رقیب جدی برای بخش خصوصی است. شرکت های دولتی و شبه دولتی  حوزه فعالیت های خود را گسترش داده است و باعث عدم عادلانه پیش رفتن اقتصاد و برقراری فضای رقابتی شده اند.»

رییس اتاق تهران خواستار تحلیل بنگاه های دولتی و شبه دولتی و بازدهی آن ها شد و گفت:« فعالان اقتصادی از وزیر اطلاعات درخواست دارند تا اوضاع اقتصاد کشور را تحلیل کند.»

22439


  کلید واژه ها:

فساد

،

خصوصی

،

وزارت

،

اطلاعات

،

توسعه

،

مسعود

،

خوانساری

،

خواسته

،

مبارزه

،

منظور

،
 صفحه نخست
 خبر آنلاین
مطالب مرتبط: