تاریخ انتشار: 1395/04/25 13:2صفحه اصلی اقتصادی

نگرانی از تداوم عرضه مازاد نفت را نزولی کرد/ نفت آمریکا 45 دلار

نگرانی از تداوم عرضه مازاد نفت را نزولی کرد/ نفت آمریکا 45 دلار

اقتصاد > انرژی - اقتصادنیوز نوشت: با ایجاد نگرانی‌های جدید در خصوص عرضه بیش از تقاضای نفت جهانی، قیمت نفت در معاملات روز جمعه آسیا کاهش یافت اما این افت به دلیل آمار اقتصادی فراتر از انتظار چین که نشان از تلاش‌های دولت برای تثبیت رشد داشت، محدود بود.

به گزارش رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت با افتی 52 سنتی نسبت به روز گذشته به 46 دلار و 85 سنت رسید. روز پنجشنبه این معیار جهانی رشدی 2.4 درصدی را تجربه کرده بود. هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت نیز با افتی 48 سنتی 45 دلار و 20 سنت معامله شد. این قرارداد در جلسه گذشته 2.1 درصد افزایش قیمت داشت.

پس از گزارش رشد 6.7 درصدی چین در سه‌ماهه دوم سال جاری، قیمت‌ها بخشی از افت خود را جبران کرده‌اند. نتایج رشد اقتصادی چین نسبت به سه‌ماهه نخست ثابت بوده و اندکی فراتر از انتظارات بوده است. این در حالی است که دولت چین در تلاش برای تثبیت رشد دومین اقتصاد بزرگ دنیاست.

در حالی که ترس از سقوط شدید رشد اقتصادی چین فروکش کرده است، سرمایه‌گذاران در خصوص رکود بیشتر ناشی از تصمیم بریتانیا در خصوص ترک اتحادیه‌ اروپا نگران هستند. موضوعی که علاوه بر بریتانیا می‌تواند اقتصاد جهان را با خطر رکود جهانی مواجه کند.

در همین زمان، گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی نشان می‌دهد، تداوم عرضه مازاد نفتی بر خلاف تصور بسیاری از افراد همچنان وجود دارد.
بانک بی‌ان‌پی با به روز رسانی سناریوهای عرضه و تقاضای خود اعلام کرد: « تغییرات در تراز نفتی ما و تولید نفت خام اوپک نشان می‌دهد که از سه‌ماهه سوم سال 2016 تا پایان سال 2017، تعادل عرضه و تقاضای جهانی تغییر اندکی خواهد کرد. موجودی مازاد ذخایر نفتی که از ابتدای سال 2014 آغاز شده همچنان به قوت خود باقی است و این موضوع مانع از هرگونه صعود قیمت شده است.»

آمار روز پنجشنبه جن‌اسکیپ نشان داد که در هفته منتهی به 12 جولای تعداد 171 هزار و511 بشکه به مرکز تحویل نفت اوکلاهاما اضافه شده است.
22539


  کلید واژه ها:

عرضه

،

تداوم

،

مازاد

،

نزولی

،

آمریکا

،

اقتصادنیوز

،

ایجاد

،

نگرانی‌های

،

جدید

،

خصوص

،
 صفحه نخست
 خبر آنلاین
مطالب مرتبط: