تاریخ انتشار: 1395/04/30 15:47صفحه اصلی اقتصادی

بزرگ‌ترین مشکل فعالان اقتصادی ایران چیست؟/ ثبات اقتصادی دستاورد مهم اقتصادی دولت یازدهم

بزرگ‌ترین مشکل فعالان اقتصادی ایران چیست؟/ ثبات اقتصادی دستاورد مهم اقتصادی دولت یازدهم

اقتصاد > اقتصاد کلان - دشواری دریافت تسهیلات از بانک‌ها همچنان و برای چندمین فصل متوالی از سوی فعالان اقتصادی در زمستان سال 94 به عنوان نامناسب‌ترین محور محیط کسب و کار کشور ارزیابی شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، برآیند ارزیابی 233 تشکل اقتصادي سراسر کشور از 21 مؤلفه ملی محیط کسب وکار ایران در زمستان 1394 ، نمره 6 از 10 نمره بدترین ارزیابی بوده که اندکی مناسب تر از ارزیابی پاییز 1394 با میانگین 6.04  است. این نمره بیانگر آن است که محیط کسب وکار ایران در زمستان 1394 در مقایسه با فصل مشابه سال قبل  یعنی زمستان 1393 با میانگین 6.01 از 10 نیز تغییرات قابل توجهی ندارد.

تشکل های اقتصادی به ترتیب سه مؤلفه "مشکل دریافت تسهیلات از بانک ها"، "ضعف بازار سرمایه در تأمین مالی تولید و نرخ بالاي تأمین سرمایه از بازار غیررسمی" و "بی تعهدي شرکت ها و مؤسسات دولتی به پرداخت به موقع بدهی خود به پیمانکاران " را  نامناسب تر از بقیه مؤلفه های ارزیابی کردند و مؤلفه هاي "ضعف زیرساخت هاي تأمین برق"، "ضعف نظام توزیع و مشکلات رساندن محصول به دست مصرف کننده" و "ضعف زیرساخت هاي حمل و نقل" نسبت به سایر مؤلفه ها در زمستان 1394 مساعدتر ارزیابی شده اند.

تشکل‌هاي اقتصادي استان‌هاي بوشهر، قزوین، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی و همدان ارزیابی بدتر و تشکل‌هاي اقتصادي استان‌هاي مرکزي، چهار محال و بختیاري، یزد، اردبیل و هرمزگان ارزیابی بهتري نسبت به تشکل‌هاي سایر استانها از وضعیت مؤلفه‌هاي محیط کسب وکار در زمستان 1394 ارائه کرده اند.

22339


  کلید واژه ها:

اقتصادی

،

فعالان

،

مشکل

،

ایران

،

چیست

،

ثبات

،

دستاورد

،

دولت

،

دشواری

،

دریافت

،
 صفحه نخست
 خبر آنلاین
مطالب مرتبط: