تاریخ انتشار: 1395/04/30 20:42صفحه اصلی اقتصادی

نتیجه نظرسنجی خبرآنلاین در مورد عوامل اصلی رکود حاکم بر بازار خودرو : کیفیت پایین و قیمت بالا

نتیجه نظرسنجی خبرآنلاین در مورد عوامل اصلی رکود حاکم بر بازار خودرو : کیفیت پایین و قیمت بالا

اقتصاد > صنعت - از نگاه کاربران خبرآنلاین علت اصلی رکود حاکم بر بازار خودرو از دو سال قبل تا حال، پایین بودن سطح کیفیت و بالا بودن قیمت خودروهای تولید داخل است.

مخاطبان خبرآنلاین در پاسخ به نظرسنجی منتشر شده با عنوان {1}«چه عواملی می تواند موجب خروج رکود از بازار خودرو شود؟ » مهمترین عامل را کیفیت پایین تولیدات داخلی دانسته و از دولت خواستند تا با ورود به قیمت گذاری خودرو الزاماتی را برای ارتقاء کیفیت خودورهای تولید داخل تعریف و تدوین کرده و با نظارت بر شرکت های تولیدی در صورت عدم رعایت الزامات کیفیت و قیمت آن شرکت جریمه کند.

یکی از کاربران خبرآنلاین به نام وحید ۳ شرط اصلی خروج از رکود را چنین نام برده است: «۱-  افزایش کیفیت خودرو 2- کاهش قیمت 3- شرایط های ویژه فروش اقساط کم بهره»

اما محسن یکی دیگر از کاربران با اشاره به اشکالات موجود در شبکه حمل و نقل عمومی چنین نظر داده است: «نیازاست بازارها اصلاح شوند، نه اینکه تولیدکننده‌‌ها به هرتعداد وکیفیتی که میخواهند تولیدکنند و مردم هم تمکین کنند و بخرند تا رکود نباشد. برای اصلاح بایدشبکه مترو و قطارهای سریع السیرتوسعه یابد تا نیاز به خودرو به حداقل برسد و همزمان کیفیت خودروها بسیار خوب شود تا صادرات آن افزایش چشمگیر یابد و اینگونه از رکودخارج شود تا برازنده صنعت وملت ایران باشد.

سعدی کاربر دیگر خدمات پس از فروش را عامل رکود دانسته و گفته است: «اجراى صحيح ودرست گارانتى مانندكارخانجات معروف خارجى ونه گول زدن مردم »

مخاطب دیگری که بی نام است گفته است: «آزاد سازی قیمت ها ، الان قیمت پراید تولیدی 20 میلیون هست و در منطقه آزاد ماشین کوچک جیلی 1315 میلیون با ایمنی خیلی بهتر از پراید ، اونوقت معلوم میشه کی میره پراید بخره ... یا بریم تو بازه قیمتی بالاتر 70 تا 100 میلیون تومان سراتو سایپا یا هایما اس7 ایرانخودرو موجود هست ، در منطقه آزاد در این بازه کیا کادنزا و سانتافه 3300 موجود هست ، وقتی قیمت آزاد شه کی میره پول به سراتو سایپایی بده که برداشتن ترمز هاشم کاسه ای کردن؟؟؟ یا کی هایما اس7 ایرانخودرو با شتاب خندم میگیره 20 ثانیه بخره؟؟؟ الان تعرفه 40 درصد داریم میبینیم که مثلا اپتیما 65 میلیونی 190 میلیون تومان قیمت میخوره تو بازار این یعنی تعرفه 300 درصد نه 40 درصد ... »

اما مخاطبی با نام هادی عامل اصلی را دخالت دولت در حوزه خودرو دانسته و نظر خود را اینچنین بیان کرده است: «این که دولت به طور کامل دستش را از اقتصاد برداره و همه چیز خصوصی سازی واقعی بشه»

بی نام ، کاربر دیگری اعتقاد دارد: « راه حل کوتاه مدتش کاهش قیمت خودرو به صورت واقعیست خودروسازا از ریخت و پاش و هزینه های اضافی کم کنند تا دچار کمبود نقدینگی وبه تبع آن خالی کردن جیب مشتری نشوند...دوم افزایش نظارت برخطوط تولید ومونتاژ ودر نتیجه افزایش کیفیت محصولات فعلی سومین راه که بلندمدت هستش تولید خودروهای به روز با قیمتهای واقعی بدون کم وکاستی اگر این سه تاکار رو انجام بدن حتی تعرفه صفر واردات هم نمیتونه خطری براشون باشه و همیشه بازار پر رونقی خواهند داشت فقط کافیه جرات تغییر داشته باشن»

محمد راد اما در چند کلمه کوتاه نظر خود را بیان کرده : « کنترل کیفیت قاطع و محکم »

بی نام یکی دیگر از کاربران خبرآنلاین با اشاره به واردات و تعرفه گمرک گفته است: « تعرفه واردات خودرو بیاد پایین و جلوی واردات خودرو های بنجل چینی گرفته بشه همه چی درست میشه هم بازار از رکود خارج میشه هم این که تولید کنندگان داخلی مجبورند کیفیت خودرو هایشان را بالا ببرند ولی با قیمت کمتر به مشتری بدهند »

22335{1}: http://www.khabaronline.ir/(X(1)S(fxgzwfjzsp4jq3qh5q5q3tfw))/detail/558236/Economy/industry

  کلید واژه ها:

خبرآنلاین

،

اصلی

،

رکود

،

حاکم

،

بازار

،

خودرو

،

پایین

،

کیفیت

،

قیمت

،

بودن

،
 صفحه نخست
 خبر آنلاین
مطالب مرتبط: