تاریخ انتشار: 1395/04/22 12:54صفحه اصلی بین المللی

افزایش فعالیت در تأسیسات اتمی کره شمالی

افزایش فعالیت در تأسیسات اتمی کره شمالی

بین الملل > آسیا - تسنیم نوشت: یک پروژه نظارت کننده بر فعالیت‌های کره شمالی مستقر در آمریکا اعلام کرد که تصاویر اخیر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که سطح فعالیت در تاسیسات آزمایش اتمی کره شمالی افزایش یافته است.

به گزارش رویترز، دانشگاه جان هاپکینز آمریکا اعلام کرد: تصاویر جدید ماهواره ای نشانگر افزایش فعالیت در یکی از تاسیسات آزمایش اتمی کره شمالی است ولی معلوم نیست آیا این فعالیت ها برای آمادگی آزمایش پنجم هسته ای کره شمالی است یا نه.

تصاویر ماهواره ای که از 7 جولای از تاسیسات هسته ای کره شمالی گرفته شده، وضوح و شفافیت کافی را ندارد تا نشان دهد آیا پیونگ یانگ برای آزمایش اتمی دیگری آماده می شود.

این تصاویر نشان می دهد که فعالیت ها در این تاسیسات هسته ای کره شمالی به شدت افزایش یافته است. در این تصاویر مشخص است که خودروهای کوچکی به همراه تعدادی از افراد به سوی جاده منتهی به این تاسیسات هسته ای در حرکت هستند.

گمانه زنی ها نسبت به انجام آزمایش هسته ای پنجم کره شمالی در شرایطی افزایش یافته است که آمریکا به تازگی نام کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را در فهرست ناقضان بزرگ حقوق بشر قرار داده است.

اقدامات کره شمالی در ماه های اخیر با محکومیت بین المللی روبرو شده است.کره شمالی 6 ژانویه چهارمین آزمایش هسته ای خود را انجام داده و در ماه فوریه نیز یک ماهواره را با استفاده از موشک بالستیک به فضا پرتاب کرده است.

کره شمالی تلاش زیادی کرده است تا به توانایی موشک های دوربرد که قابلیت حمل کلاهک هسته ای داشته باشد، دست پیدا کند.

کره شمالی اعلام کرده است که توسعه برنامه موشکی و ارسال ماهواره به فضا حق حاکمیتی این کشور است و این برنامه ها را ادامه خواهد داد.

52261


  کلید واژه ها:

شمالی

،

فعالیت

،

تأسیسات

،

اتمی

،

تسنیم

،

پروژه

،

نظارت

،

کننده

،

فعالیت‌های

،

مستقر

،
 صفحه نخست
 خبر آنلاین
مطالب مرتبط: