تاریخ انتشار: 1395/04/22 12:54صفحه اصلی بین المللی

آمریکایی‌ها چه نظری دربارۀ متهم شدن کلینتون به خاطر رسوایی ایمیل‌ها دارند؟

آمریکایی‌ها چه نظری دربارۀ متهم شدن کلینتون به خاطر رسوایی ایمیل‌ها دارند؟

بین الملل > آمریکا - تسنیم نوشت: نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که اکثر مردم آمریکا فکر می کنند که هیلاری کلینتون باید به خاطر رسوایی استفاده از ایمیل شخصی، متهم می شده است.

نظرسنجی مشترک ای بی سی نیوز و روزنامه واشنگتن پست که طی روزهای 5 تا 7 جولای انجام شده، حاکی است 56 درصد آمریکایی ها مخالف تصمیم جیمز کومی مدیر اف بی آی برای عدم طرح اتهام علیه هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا به خاطر استفاده از ایمیل شخصی در انجام کارهای رسمی و دولتی بوده‌اند.

تقریبا همین درصد از شهروندان آمریکایی نگرانی خود را نسبت به نحوه انجام مسئولیت‌های کلینتون به عنوان رئیس جمهور اعلام کرده اند.

تنها 10 درصد آمریکایی ها اعلام کرده‌اند که به احتمال زیاد از کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری حمایت خواهند کرد. 28 درصد آمریکایی ها نیز اعلام کردند که به احتمال کمی از کلینتون حمایت می کنند.

حدود 90 درصد طرفداران حزب جمهوریخواه آمریکا با اقدام اف بی آی در عدم طرح اتهامات علیه کلینتون مخالفت کرده‌اند. این رقم در بین افراد مستقل آمریکایی به 60 درصد رسیده و 30 درصد دموکراتها نیز با این اقدام اف بی آی مخالفت داشته‌اند.

52261


  کلید واژه ها:

کلینتون

،

خاطر

،

رسوایی

،

متهم

،

نظری

،

دربارۀ

،

ایمیل‌ها

،

تسنیم

،

نتایج

،

جدیدترین

،
 صفحه نخست
 خبر آنلاین
مطالب مرتبط: