تاریخ انتشار: 1395/04/22 13:20صفحه اصلی بین المللی

وزیر دفاع فرانسه: تدابیر امنیتی شهری با حضور ارتش ادامه می‌یابد

وزیر دفاع فرانسه: تدابیر امنیتی شهری با حضور ارتش ادامه می‌یابد

بین الملل > اروپا - ایرنا نوشت: «ژان ایو لو دریان» وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد: عملیات ویژه استقرار پلیس و نیروهای ارتش در سطح شهرهای بزرگ فرانسه که در پی حمله تروریستی پاریس آغاز شد، ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، لو دریان در گفت و گو با هفته نامه «وَلور اکتوئل» (Valeurs Actuelles)، در پاسخ به انتقادات اخیر کارشناسان و سیاستمداران از عملیات «سانتینل» (Sentinelle)، گفت: این عملیات به دلیل مفید بودن، نقش آن در حفاظت از مردم و اطمینان دادن به آنان، ادامه خواهد یافت.

عملیات گشت 'سانتینل' با استقرار نیروهای نظامی در سطح شهرهای بزرگ فرانسه، یک روز پس از حملات تروریستی پاریس در 13 نوامبر 2015 (22 آبان 94)، آغاز شد.

وزیر دفاع فرانسه در این باره گفت: ما در فرانسه و اروپا باید در حالت آماده باش بمانیم چرا که همچنان مستقیما در معرض تهدید قرار داریم.

وی با اشاره به این که نیروهای مامور این عملیات با توجه به پایان یافتن بازی های جام ملت های اروپا در فرانسه از 10 هزار نفر به هفت هزار نفر کاهش می یابد، گفت: بر پایه قرارداد ارتش پس از حملات تروریستی، هفت هزار سرباز باید در مدت ماموریت سانتینل برای حفاظت از فرانسه، در خدمت باشند. این تعداد با توجه به وضعیت استثنائی برگزاری مسابقات «یور 2016» به میزبانی فرانسه به مدت یک ماه به 10 هزار نیرو افزایش یافت.

کارشناسان و سیاستمداران فرانسه بتازگی با توجه به ماموریت های خارجی ارتش، ضرورت بسیج این تعداد نیرو را برای عملیاتی داخلی زیر سوال برده اند.

همچنین کمیسیون تحقیق پارلمانی فرانسه هفته گذشته در گزارش خود اعلام کرد: بطور کلی اعلام وضعیت فوق العاده در این کشور و عملیات سانتینل که دستور آن پس از حملات تروریستی صادر شد، تاثیری «محدود بر امنیت ملی» داشته است.

نمایندگان پارلمان فرانسه کاهش تعداد سرازان عملیات سانتینل و به جای آن تقویت طرح امنیت ملی موسوم به «ویژیپیرات» (Vigipirate) را با بکار گیری دو هزار پلیس و نیروی انتظامی خواستارند.

وزیر دفاع فرانسه در مصاحبه خود خاطر نشان کرد که تغییراتی در عملیات سانتینل به منظور حفظ ارتباط خوب آن با پلیس و نیروهای انتظامی مد نظر قرار گرفته است.
وی افزود: نیروهای ما باید بتوانند تحرک بیشتری داشته باشند.

این در حالی است که نیروهای نظامی از پست های نگهبانی بی تحرک در مقابل ساختمان ها ناراضی و خواهان ماموریت گشت در سطح شهر هستند.

در حمله های تروریستی ماه نوامبر پاریس، فرانسه برای نخستین بار در تاریخ خود هدف عملیات انتحاری قرار گرفت. در این حملات که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت، 130 نفر جان خود را از دست دادند و بیش از 350 نفر دیگر مجروح شدند.

52261


  کلید واژه ها:

دفاع

،

فرانسه

،

ارتش

،

تدابیر

،

امنیتی

،

شهری

،

حضور

،

ادامه

،

ایرنا

،

دریان»

،
 صفحه نخست
 خبر آنلاین
مطالب مرتبط: