تاریخ انتشار: 1395/04/25 23:51صفحه اصلی بین المللی

دونالد ترامپ رسما معاون خود را معرفی کرد

دونالد ترامپ رسما معاون خود را معرفی کرد

بین الملل > آمریکا - ایرنا نوشت: «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روز جمعه در پیام توییتری خود، «مایک پنس» فرماندار ایالت «ایندیانا» را به عنوان معاون و شریک کارزار انتخاباتی خود، معرفی کرد.

به گزارش روز جمعه خبرگزاری فرانسه از واشنگتن ، «دونالد ترامپ» در پیام توییتری خود عنوان کرد: بسیار خرسندم که «پنس» را به عنوان معاون خود برگزیده ام.
ترامپ همچنین در این پیام از برگزاری نشست زودهنگام مطبوعاتی در این خصوص خبر داده است.
انتخاب پنس باعث خواهد شد تا یک چهره محافظه کار با توان بالقوه متحد ساختن جمهوریخواهان دو دسته شده در کنار ترامپ قرار گیرند.
روزنامه نیویورک تایمز و شبکه خبری سی بی اس هردو تایید کرده بودند که پنس گزینه معاونت ترامپ است هرچند که منابعی پیشتر به رویترز گفته بودند که نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری امریکا گرایش به این گزینه دارد.
ترامپ قرار است هفته آینده در کنوانسیون ملی جمهوریخواهان رسما به عنوان نامزد انتخابات هشتم نوامبر معرفی شود.
انتخاب معاون ریاست جمهوری به طور سنتی به منظور تقویت شور و شوق در بین وفاداران حزبی صورت می گیرد. گزینش شریک مبارزه انتخاباتی برای ترامپ امری حیاتی است چرا که وی با وجود آنکه 16 رقیب هم حزبی خود را در انتخابات درون حزبی شکست داده است ولی برخی از رهبران حزب جمهوریخواه کماکان از مواضع وی در مبارزه انتخاباتی ناراحت هستند.
«مایک پنس » فرماندار ایالت و عضو حزب جمهوری خواهان آمریکا و نماینده پیشین ایالت«ایندیانا» در مجلس نمایندگان این کشور است. وی از همکاران نزدیک « جان مک کین» سیاستمدار آمریکایی و از مخالفان بازگشت سربازان آمریکایی از خاک عراق در زمان اشغال این کشور توسط آمریکا و چند کشور مداخله جوی غربی بود.

4949


  کلید واژه ها:

ترامپ

،

رسما

،

معاون

،

ایرنا

،

دونالد

،

ترامپ»

،

نامزد

،

جمهوریخواهان

،

انتخابات

،

ریاست

،
 صفحه نخست
 خبر آنلاین
مطالب مرتبط: