تاریخ انتشار: 1395/04/25 23:51صفحه اصلی بین المللی

دادستان فرانسه: مسئولیت حمله تروریستی نیس را هیچ گروهی برعهده نگرفته است

دادستان فرانسه: مسئولیت حمله تروریستی نیس را هیچ گروهی برعهده نگرفته است

بین الملل > اروپا - ایرنا نوشت: دادستان فرانسه در مورد حمله تروریستی در شهر نیس در جنوب این کشور اعلام کرد: هنوز فرد یا گروهی تروریستی مسئولیت این اقدام جنایتکارانه را برعهده نگرفته است.

به گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه فرانسوی «لو فیگارو» جمعه شب اعلام کرد: «فرانسوا مولن» دادستان فرانسه گفته که تحقیقات برای شناسایی همدستان احتمالی مهاجم و یافتن ارتباط آن با گروه تروریستی همچنان ادامه دارد.
مولن افزود : تحقیقات در این باره به بخش های بحران و مبارزه با تروریسم دادستانی پاریس سپرده شده است.
به گزارش ایرنا، در ساعات اولیه بامداد روز جمعه هنگام برگزاری مراسم جشن و شادمانی روز ملی فرانسه در شهر نیس در جنوب این کشور، یک کامیون به رانندگی یک فرانسوی تونسی تبار به جمعیتی که در حال ترک این مراسم بودند، هجوم برد و در مسیری دو کیلومتری، افراد بی شماری را زیر گرفت و بسیاری را به رگبار بست.
در این حمله 84 نفر جان خود را از دست دادند و 202 نفر مجروح شدند که حال 18 تن از مجروحان وخیم گزارش می شود. معاون رئیس پلیس مرزی شهر نیس نیز در میان قربانیان است.
رئیس جمهوری فرانسه حمله مرگبار به شهر نیس را حمله ای تروریستی خواند و از تمدید سه ماهه وضعیت اضطراری که پس از حملات تروریستی 13 نوامبر (22 آبان) آغاز شده است، خبر داد.
دولت فرانسه از فردا به مدت سه روز، عزای عمومی اعلام کرده است.

4949


  کلید واژه ها:

تروریستی

،

فرانسه

،

حمله

،

گروهی

،

مسئولیت

،

برعهده

،

ایرنا

،

دادستان

،

مورد

،

جنوب

،
 صفحه نخست
 خبر آنلاین
مطالب مرتبط: