تاریخ انتشار: 1395/04/26 2:49صفحه اصلی بین المللی

واکنش جان کری و عادل الجبیر به کودتا در ترکیه

واکنش جان کری و عادل الجبیر به کودتا در ترکیه

بین الملل > خاورمیانه - وزیران امور خارجه عربستان و آمریکا که در خصوص حوادث منطقه موضعی مشترک دارند درباره کودتای ترکیه واکنش نشان دادند.

به گزارش خبرآنلاین ، جان کری» وزیر خارجه آمریکا با حضور در یک کنفرانس کوتاه مطبوعاتی، در اشاره به وقایع اخیر ترکیه و احتمال کودتای نظامی گفت که امیدوار به برقراری ثبات، صلح و انسجام در ترکیه است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری آسوشیتد پرس، وی ادامه داد که در حال حاضر با توجه به وقایع اخیر در ترکیه، قادر به ایراد سخنان بیشتری نیست.
در عین حال وزارت خارجه آمریکا به شهروندان آمریکایی ساکن ترکیه هشدار داده است که پناه گرفته و در خانه های خود باقی بمانند.
ترکیه از ساعاتی پیش به صحنه آمد و شد نظامیان ارتش تبدیل شده است و با این حال «بینالی ییلدریم» نخست وزیر ترکیه تاکید کرده است که این وقایع حاصل فعالیت خودسرانه برخی از نظامیان خارج از سلسله مراتب نظامی است و برای عاملان آن «اشد مجازات» در نظر گرفته خواهد شد.


 وزیر خارجه عربستان تحولات ترکیه را غیر قابل پیش بینی توصیف کرد


 وزیر خارجه عربستان طی کنفرانس خبری شب گذشته خود در واکنش به رویدادهای حال حاضر ترکیه و کودتای صورت گرفته در این کشور این اوضاع را غیر قابل پیش بینی خواند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز عادل الجبیر که در حال حاضر در واشنگتن به سر می برد طی کنفرانس خبری خود و در واکنش به اتفاقاتی که در حال حاضر در ترکیه رخ می دهد اظهار داشت وقایع کنونی این کشور در شرایط فعلی قابل پیش بینی نیست.
لازم به ذکر است ساعتی پیش نیروهای ارتش ترکیه با حضور گسترده در سطح شهرها کنترل عبور و مرور و همچنین مراکز اصلی این کشور از جمله ساختمان رادیو و تلویزیون را بر عهده گرفته اند.

49310


  کلید واژه ها:

ترکیه

،

عادل

،

الجبیر

،

کودتا

،

وزیران

،

امور

،

خارجه

،

عربستان

،

آمریکا

،

خصوص

،
 صفحه نخست
 خبر آنلاین
مطالب مرتبط: