تاریخ انتشار: 1395/05/03 19:33صفحه اصلی بین المللی

ویکی لیکس رسوایی ای میلی دیگری را رقم زد/ دموکراتها به سندرز خیانت کرده اند

ویکی لیکس رسوایی ای میلی دیگری را رقم زد/ دموکراتها به سندرز خیانت کرده اند

بین الملل > آمریکا - ویکی لیکس با انتشار بیش از 20 هزار ای میل از مکاتبات داخلی حزب دموکرات خشم حامیان سندرز را برانگیخت چرا که این ای میلهای منتشر شده نشان می دهد که این حزب به سندرز خیانت کرده بوده است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از {1}وب سایت نیویورک تایمز براساس افشاگری های بعمل آمده توسط ویکی لیکس مشخص شده که سران حزب دموکرات برنی سندرز رو مسخره می کرده اند و از عمد نکاتی منفی درباره شخصیت و زندگی و عقاید و مذهب او را به روزنامه ها می داده اند تا نتواند به خوبی با هیلاری کلینتون مقابله کند.

 نیویورک تایمز گزارش داده که ویکی لیکس این  ۲۰ هزار ایمیل را از سرورهای داخلی DNC (کمیته ملی دموکرات) به دست آورده و آنها را منتشر کرده است. 

بررسی ابتدایی این ای میل ها نشاند دهنده این است که  حزب دموکرات که بارها نسبت به نامزدی نهایی کلینتون و سندرز یا فرد دیگری، اظهار بی طرفی کرده بود در طول رقابت پرایمری علناً تلاش داشت می کرده تا کمپین سندرز را منحرف کرده و به آن ضربه بزند.

در برخی از ای میل های منتشر شده فاش شده است که مثلا اعضای حزب دموکرات برای انتشار گسترده مقالات ضد سندرز در مطبوعات بطور هماهنگ شده و ناشناس بسیج شده بودند و برخی دیگر از این مقامات برنی سندرز رو مسخره و استهزا می کرده اند.

در یک مورد دیگر یکی از مقامات DNC توصیه کرده بوده است از سندرز که یهودی است در مورد اعتقادات مذهبی اش سوال کنند که معلوم شود او اصلاً به خدا اعتقاد ندارد و  احتمالاً خداناباور هست.

چند ایمیل دیگر از خانم دِبی واسرمن شولتز رئیس DNC و نماینده فلوریدا در مجلس نمایندگان نیز منتشر شده است که رسما  طرفداری علنی او از کلینتون رو ثابت می کند، مسئله ای که سندرز بارها و بارها مطرح کرد و حتی خواستار استعفای واسرمن شولتز شد اما گوش شنوایی برای آن وجود نداشت.

در پی انتشار این ای میل ها در اینترنت توسط ویکی لیسک طرفداران سندرز در شبکه های اجتماعی می گویند که او باید از حزب دموکرات اعلام برائت کند.

از طرف دیگر طرفداران هیلاری کلینتون نیز  اعتبار ایمیل ها رو زیر سوال برده اند. 

اولین و ساده ترین تبعات این افشاگری لغو سخنرانی مهم خانم واسرمن شولتز رئیس DNC در کنوانسیون دموکرات ها است.  مدیر کمپین سندرز هم دیروز با عصبانیت گفته این چه فضاحتی است، یک نفر باید پاسخگو باشد.

4949{1}: http://www.nytimes.com/2016/07/23/us/politics/dnc-emails-sanders-clinton.html?smid=tw-share&_r=0

  کلید واژه ها:

لیکس

،

سندرز

،

رسوایی

،

میلی

،

دیگری

،

دموکراتها

،

خیانت

،

ویکی

،

انتشار

،

هزار

،
 صفحه نخست
 خبر آنلاین
مطالب مرتبط: