تاریخ انتشار: 1395/05/03 19:33صفحه اصلی بین المللی

دهها هزار تن از مردم استانبول علیه کودتاگران تظاهرات کردند

دهها هزار تن از مردم استانبول علیه کودتاگران تظاهرات کردند

بین الملل > خاورمیانه - ایرنا نوشت: دهها هزار تن از هواداران احزاب جمهوریخواه خلق و حزب حاکم عدالت و توسعه در محکوم کردن کودتاگران و در حمایت از آزادی عصر یکشنبه در استانبول دست به تجمع زدند.

به گزارش ایرنا، این تجمع گسترده به دعوت حزب مخالف جمهوریخواه خلق آغاز شد و حزب حاکم عدلت و توسعه نیز با اعلام همبستگی با شعار «حمایت از دمکراسی و مخالفت با کودتا» از هواداران خود خواست که در این تظاهرات شرکت کنند.
شماری از نمایندگان مجلس، شهردار استانبول از حزب حاکم نیز در این اقدام مشترک دو حزب حضور دارند و قرار است در ساعات آتی کمال قلیچدار اوغلو رهبر حزب مخالف جمهوریخواه خلق هم در این تجمع سخنرانی کند.
«سلین سایوک بوکه» سخنگوی حزب جمهوریخواه خلق طی سخنانی در جریان این تظاهرات گفت: جامعه ترکیه باید با شعار «زندگی در کنار هم، نه دیکتاتوری و نه کودتا» پس از این در مقابل هرگونه کودتاگری و دیکتاتوری از آزادی و دمکراسی حمایت کند.
«قدیر توپباش' شهردار استانبول نیز در این محل با محکوم کردن کودتای 25 تیرماه گفت: این تظاهرات نشانگر ایستادگی مردم علیه کودتاچیان و حمایت از دمکراسی است و همبستگی می تواند بر هرگونه اقدام علیه منافع مردم و کشور پیروز شود.

4949


  کلید واژه ها:

هزار

،

کودتاگران

،

مردم

،

استانبول

،

علیه

،

ایرنا

،

دهها

،

هواداران

،

احزاب

،

جمهوریخواه

،
 صفحه نخست
 خبر آنلاین
مطالب مرتبط: