تاریخ انتشار: 1395/07/28 18:1صفحه اصلی پزشکی و سلامت

خبر خوب برای نسل بعد؛ غربالگری ژنتیک برای زوج های جوان اجباری شد

خبر خوب برای نسل بعد؛ غربالگری ژنتیک برای زوج های جوان اجباری شد

سلامت نیوز: رئیس سازمان بهزیستی گفت: اورژانس اجتماعی این سازمان سال گذشته توانست از خودکشی 4240 نفر در سراسر کشور جلوگیری کند.

به گزارش سلامت نیوز، ایسنا نوشت: منطقه کهگیلویه و بویراحمد انوشیروان محسنی‌بندپی در هفتمین همایش معاونین امور اجتماعی در یاسوج افزود: این همایش در راستای ارتقابخشی به خدمات تخصصی بهزیستی، رصد، پایش، جلوگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی و تدوین اطلس جغرافیایی آسیب های اجتماعی برگزار شد.

او بیان کرد: توسعه راه‌کارهای فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی که برای آگاه‌سازی فرد و خانواده است و دانش و آگاهی فرد می‌تواند از بروز خطرات و آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کند، راهبرد اصلی این سازمان است.

رئیس سازمان بهزیستی گفت: استانداردسازی خدمات و استفاده از ظرفیت و توانمندی خیرین به عنوان شرکای راهبردی این سازمان از دیگر برنامه‌های این سازمان هستند.

محسنی‌بندپی با اشاره به موضوع خودکشی در کشور گفت: نیروهای اورژانس اجتماعی در مأموریت‌های مختلفی که در رابطه با بحث خودکشی است در سریع‌ترین زمان حضور یافته و از خودکشی افراد جلوگیری می‌کنند.

او ادامه داد: آمار خودکشی در کشور به نسبت دیگر کشورها پایین‌تر است اما بازهم برای نظام جمهوری اسلامی ایران آمار خوب و مناسبی نیست.

رئیس سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد: سال گذشته نیروهای اورژانس اجتماعی توانستند با مداخله به هنگام و به موقع از خودکشی 4240 نفر جلوگیری کنند.

محسنی بندپی با بیان اینکه طرح غربالگری ژنتیک امسال برای زوج‌های جوان اجباری است، بیان کرد: برای 40هزار زوج در 31استان کشور طرح غربالگری اجرا شده است که 30درصد این زوجین به مشاوره و 20درصد به آزمایش ژنتیک نیاز داشتند.

او اضافه کرد: ارتقاء فرهنگ، پیشگیری از شیوع آسیب های اجتماعی و معلولیت وظایف و کارهای اصلی سازمان بهزیستی در سراسر کشور هستند.  کلید واژه ها:

سازمان

،

غربالگری

،

ژنتیک

،

جوان

،

رئیس

،

بهزیستی

،

اورژانس

،

اجتماعی

،

گذشته

،

توانست

،
 صفحه نخست
 سلامت نیوز
مطالب مرتبط: