تاریخ انتشار: 1395/08/11 10:52صفحه اصلی پزشکی و سلامت

جنایت آتشین به دلیل توهم

جنایت آتشین به دلیل توهم

سلامت نیوز: پسر جوانی که اعضای خانواده‌اش را به آتش کشیده و خواهر و برادر و پدرش را کشته‌ است، در جلسه رسیدگی به پرونده‌اش مدعی‌ شد دچار توهم شده ‌بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شرق، یک سال قبل مأموران در جریان آتش‌سوزی شدیدی در خانه‌ای مسکونی در غرب استان تهران قرار گرفتند. با مهار آتش‌سوزی مأموران متوجه شدند سه عضو این خانواده که خواهر و برادر و پدرشان است، کشته ‌شده‌اند و مادر خانواده نیز زخمی ‌شده ‌است.

یکی از پسران این خانواده دچار سوختگی سطحی شده و حال عمومی‌اش خوب بود. تحقیقات بعدی نشان داد آتش‌سوزی عمدی بوده‌ است و فردی که دست به این‌ کار زده، رامین، پسری است که خودش در خانه زخمی شده ‌است. رامین در اعترافات اولیه‌اش مدعی‌ شد نامه‌ای به دستش رسیده که نشان می‌داد مادرش با فردی رابطه داشته ‌است و به‌همین‌دلیل هم تصمیم گرفته همه اعضای خانواده را بکشد.

براساس این اعترافات کیفرخواست علیه این جوان صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده ‌شد. روز گذشته در جلسه رسیدگی به این پرونده مادر رامین به‌عنوان ولی‌دم اعلام گذشت کرد؛
سپس متهم در جایگاه ایستاد. او گفت: من درباره نامه اشتباه کردم، دچار توهم شده بودم و فکر می‌کردم چنین نامه‌ای وجود دارد؛ اما بعد در زندان متوجه شدم همه چیز ساخته ذهنم بوده ‌است. روز حادثه من پتو را آتش زدم و روی گالن بنزین انداختم که خودکشی کنم. پدرم که آتش را دید، گالن را بلند کرد تا آن را داخل حمام بیندازد؛ اما وسط سالن از دستش افتاد و همه جای خانه به آتش کشیده شد و پدر و برادر و خواهرم سوختند. من واقعا از اتفاقی که افتاده ‌است، ناراحتم و درخواست بخشش دارم؛ سپس نوبت به وکیل‌مدافع او رسید. وی گفت: موکل من دچار افسردگی بسیار شدید است و به‌همین‌دلیل دست به چنین کاری زده‌ است.

او دچار توهم شدید شده و دست به این قتل‌ها زده ‌است. او قصد داشته با این کار نظر پدر و مادرش را به خود جلب کند که این اتفاق رخ داده ‌است؛ بنابراین به نظر می‌رسد نیاز است تا متهم به صورت تخصصی‌تر مورد بررسی پزشکان قانونی قرار گیرد. با پایان جلسه رسیدگی هیأت قضات برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.


  کلید واژه ها:

آتشین

،

دلیل

،

جوانی

،

اعضای

،

خانواده

،

کشیده

،

خواهر

،

برادر

،

پدرش

،

کشته

،
 صفحه نخست
 سلامت نیوز
مطالب مرتبط: