تاریخ انتشار: 1395/05/03 13:55صفحه اصلی اجتماعی

پاسخ وزیر بهداشت به جوسازی‌ها در حاشیه بازدیدش از بیمارستانی در کرج

پاسخ وزیر بهداشت به جوسازی‌ها در حاشیه بازدیدش از بیمارستانی در کرج

جامعه > سلامت - وزیر بهداشت با اشاره به سفرش به استان البرز در دو سال گذشته گفت: در آن زمان در این بیمارستان، پنج تا هفت نوزاد را در یک انکوباتر قرار داده بودند و بیماران را روی زمین خوابانده بودند بطوریکه عکس‌های آن هم موجود است، درحالی که اکنون این مرکز به یک بیمارستان زنان 500 تخت خوابی تبدیل شده است.

به گزارش خبرآنلاین، وزیر بهداشت در اجلاس معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور،  ضمن گلایه از اخباری که در زمینه دستمزد پزشکان منتشر می‌شود، گفت: هیچ کس در کشور نمی‌گوید که پزشک عمومی چقدر دستمزد می‌گیرد. من در سفری که در استان البرز داشتم از یک پزشک پرسیدم که چقدر حقوق می‌گیرید و او گفت‌: یک میلیون و هشتصد هزار تومان حقوق می‌گیریم و کارانه‌ام هم هشتصد هزار تومان است، حال آیا یک بار شده رسانه‌ای اینها را به تصویر بکشد ، اما اگر پزشکی را در منطقه‌ای مانند سراوان پیدا کنند که ماهانه 570 عمل انجام می‌دهد، به دستمزد او نگاه می‌کنند؛ باید پرسید آیا یکی از آقایان حاضر است که در چنین منطقه‌ای بخوابد؟ حال اگر این پزشک نباشد بیماران باید به کجا بروند؟.

وی ادامه داد: در جاده‌ها در یک پژو 15 نفر بدون بیمه را جا داده‌اند و زمانی که تصادف می‌کنند ما وظیفه درمانشان را بر عهده داریم، حال برخی یک نفر را از میان 10 هزار نفر پیدا کرده و دستمزدش را برجسته می‌کنند.
دسترسی به خدمات نباید تحت تاثیر جوسازی‌ها کاهش یابد

هاشمی تاکید کرد: البته برای من موضوع اصلی خدمت است چرا که دسترسی‌ به خدمات نباید تحت تاثیر این جوسازی‌ها کاهش یابد. باید توجه کرد که رئیس دانشگاه ما مطب و بیمارستان خصوصی داشته است اما بعد از مسئولیتش همه را تعطیل کرده و در بیمارستان دولتی کار می‌کند. چنین مسئولی پیش از مسئولیتش درآمدش 10 برابر بوده است اما اکنون درآمدش را بزرگ می‌کنند، بنابراین نباید تحت تاثیر این موضوعات قرار گرفت و باید آنچه را که مردم می‌خواهند به آنها ارائه داد. مردم خدمات ما را می‌خواهند و حتی می‌گویند شما هر چه می‌خواهید بردارید اما گره‌ای هم از کار ما باز کنید.
وی با اشاره به سفرش به استان البرز در دو سال گذشته گفت: در بیمارستان کمالی کرج که 15 هزار زایمان در سال انجام می‌شود، دیدم که 5 تا 7 نوزاد در یک انکوباتر قرار داشتند و بیماران را روی زمین خوابانده بودند و عکس‌های آن هم موجود است. این درحالیست که اکنون می‌بینیم این بیمارستان به یک بیمارستان زنان 500 تخت خوابی تبدیل شده است؛ در عین حال آمار سزارین در برخی بیمارستان‌های خصوصی به 100 درصد رسیده بود اما در حال حاضر به 60 تا 65 درصد کاهش یافته است، بنابراین تلاش کنید تا این سال پایانی را با حضور خودتان پشت سر بگذارید تا اقداماتتان را از بین نبرند.
وزیر بهداشت با اشاره به اعتبارات طرح تحول سلامت گفت: دولت درباره اعتبارات طرح تحول تلاش می‌کند تا شرایط مناسبی ایجاد شود اما باید توجه کرد که دولت هم گرفتاری‌های بسیاری دارد در عین حال امیدواریم تلاشمان بی ثمر نباشد اما قطعا از نیمه دوم سال شرایط بهبود می‌یابد و پرداخت‌ها منظم‌تر می‌شود البته سازمان مدیریت قبول کرده که میزان طلب ما از آنها 1500 میلیارد تومان است در عین حال امیدواریم مجلس هم در قالب برنامه ششم به وزارت بهداشت کمک کند تا مشکلاتمان برطرف شود.
دندانپزشکی بعد از ظهرها در دانشگاه‌ها فعال شود
هاشمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم توجه به خدمات دندانپزشکی گفت: معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی باید برای حوزه دندانپزشکی وقت بگذارند به گونه‌ای که بتوانیم دندانپزشکی را در بعدازظهرها در مراکز دانشگاهی فعال کنیم.

۴۲۴۲


  کلید واژه ها:

وزیر

،

بهداشت

،

جوسازی‌ها

،

حاشیه

،

بازدیدش

،

اشاره

،

سفرش

،

استان

،

البرز

،

گذشته

،
 صفحه نخست
 خبر آنلاین
مطالب مرتبط: