تاریخ انتشار: 1395/05/03 13:55صفحه اصلی اجتماعی

دمای هوا طی روزهای آینده خنک تر نمی شود/توضیحات رییس سازمان مدیریت بحران درباره تعطیلی به دلیل‌گرما

دمای هوا طی روزهای آینده خنک تر نمی شود/توضیحات رییس سازمان مدیریت بحران درباره تعطیلی به دلیل‌گرما

جامعه > محیط زیست - ایرنا نوشت: اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد دمای هوای تهران در 72 ساعت آینده با کمینه و بیشینه 25 و 40 درجه سانتیگراد بالای صفر تغییر محسوسی نخواهد داشت.

آسمان استان تهران طی سه روز آینده صاف تا کمی ابری گاهش با وزش باد پیش بینی می شود.
براساس این گزارش، کمینه دمای امروز پایتخت به 26 درجه سانتیگراد و بیشینه آن به 39 درجه سانتیگراد خواهد رسید.
همچنین در روزهای دوشنبه و سه شنبه کمینه دمای تهران به 25 درجه سانتیگراد و بیشینه دمای آن به ترتیب به 40 و 39 درجه درجه سانتیگراد خواهد رسید.
اداره کل هواشناسی استان تهران همچنین اعلام کرد: در روز سه شنبه در ساعات بعدازظهر وزش باد شدید در بخش های جنوبی و غربی استان و احتمال گرد و خاک دور از انتظار نیست.
بر پایه این گزارش، شهرستان های آبعلی و فیروزکوه به طور مشترک با کمینه دمای 16 درجه سانتیگراد و شهرستان ورامین با بیشینه دمای 42 درجه سانتیگراد خنک ترین و گرم ترین نقاط استان در طول 24 ساعت گذشته بوده اند.

در همین رابطه نیز اسماعیل نجار گفت: تعطیلی سازمان ها و دستگاه های اجرایی برای گرمای هوا، مشکلات خاص خود را دارد که اجرایی نیست.

نجار اظهارکرد: این در حالی است که همه تصور می کنند با گرم شدن هوا باید همه جا تعطیل شود اما راهکار را باید جای دیگری جستجو کرد؛ چرا که با تعطیلی ادارات، دستگاه ها و نهادها مشکل گرمای هوای حل نخواهد شد .
وی تاکید کرد: باید راهکارهایی را پیدا کرد که بتوان به مردم در گرما کمک کند مثلا به مراکز درمانی اعلام شود تا آمادگی بیشتری برای کمک رسانی داشته باشند به سایر دستگاه های اجرایی نیز همین دستور ابلاغ شده است.  
نجار افزود: علاوه براین اعلام کردیم تا درصورت لزوم با بالا رفتن بیش از حد دمای هوا در کشور، جلسات ویژه ای با حضوراستانداران درشهرهای استانی به ویژه استان های جنوبی برگزار شود تا تصمیمات لازم برای تعطیلی ادارات اتخاذ شود.
معاون وزیر در حوزه بحران و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، ادامه داد: اینک این جلسات در خوزستان برگزار و برای تعطیلی ادارات نیز اقدام شده است.

 در 2 روز گذشته دمای هوا در خوزستان به 51 درجه سانتیگراد رسیده است.

۴۲۴۲


  کلید واژه ها:

آینده

،

تهران

،

روزهای

،

توضیحات

،

رییس

،

سازمان

،

مدیریت

،

بحران

،

درباره

،

تعطیلی

،
 صفحه نخست
 خبر آنلاین
مطالب مرتبط: