تاریخ انتشار: 1395/04/12 15:5صفحه اصلی دانش و فناوری

درخواست بیل گیتس از موسس لینکداین برای ورود به تیم رهبری مایکروسافت

درخواست بیل گیتس از موسس لینکداین برای ورود به تیم رهبری مایکروسافت

فناوری اطلاعات > اینترنت - نهم ماه می مایکروسافت مذاکره برای خرید کمپانی لینکداین/LinkedIn را آغاز کرد و همان زمان بیل گیتس جلسه سری را با موسس آن- رید هافمن- برگزار کرد.

به گزارش خبرآنلاین، کسی از جزییات این میتینگ آگاه نبود تا اینکه اخیرا گفته شده بیل گیتس رسما از هافمن تقاضا کرده که پس از فروش کمپانی‌اش به تیم رهبری مایکروسافت بپیوندد.

مایکروسافت با خرید 26 میلیارد دلاری لینکداین یکی از بزرگترین معاملات دنیای آی تی را رقم زد و گفته می شود این خرید با سایر خریدهای این کمپانی فرق دارد.

مایکروسافت برخلاف برخی خریدها که منجر به نابودی بیزینس فروشنده می شود(نوکیا)؛ این بار نقشه های بزرگی برای لینکداین دارد و به همین خاطر بیل گیتس ترجیح داده قبل از رسمی شدن معامله، با موسس آن صحبت کرده تا برنامه های آتی را با او بچیند.

معلوم نیست هافمن به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره مایکروسافت  دقیقا چه کاری انجام خواهد داد؛ اما هر چه باشد در انتقال دیتابیس لینکداین و اتصال آن به سرورهای کلود Azure مایکروسافت باید نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد تا دوران گذار و پیوستن به مایکروسافت بدون دغدغه جلو برود.

البته استفان الوپ هم که نوکیا را دو دستی تقدیم مایکروسافت کرد، با وعده وعیدهای هفت رنگ روبرو شد و در نهایت پس از کشتن نوکیای فنلاند، به گوشه ای خزید.

از راست به چپ: رید هافمن موسس لینکداین، ساتیا نادلا مدیر اجرایی مایکروسافت و جف وینر مدیر اجرایی لینکداین

5656


  کلید واژه ها:

لینکداین

،

گیتس

،

موسس

،

مایکروسافت

،

ورود

،

رهبری

،

مذاکره

،

خرید

،

کمپانی

،

LinkedIn

،
 صفحه نخست
 خبر آنلاین
مطالب مرتبط: