تاریخ انتشار: 1395/04/12 15:5صفحه اصلی دانش و فناوری

آمادگی وزارت ارتباطات برای تعریف پروژه با شهرداری ها درحوزه اینترنت اشیاء

آمادگی وزارت ارتباطات برای تعریف پروژه با شهرداری ها درحوزه اینترنت اشیاء

فناوری اطلاعات > فناوری اطلاعات و ارتباطات - عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آمادگی دارد با شهرداری‌ ها پروژه‌ های مشترکی را در حوزه اینترنت اشیا (Internet Of Things) و داده‌های عظیم (Big Data) برای توسعه هوشمندسازی شهرهای کشور تعریف کند.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات؛ خسرو سلجوقي، عضو هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات با ارائه اين خبر اظهار كرد: طول عمر موضوعاتي مانند اينترنت اشيا و داده‌ هاي عظيم چندان زياد نيست و اين فرصت براي محققان، توليدكنندگان، بازار و شركت‌ هاي دانش بنيان فراهم است كه نه تنها در اين حوزه‌ ها منطبق با شرايط روز دنيا جلو بروند كه حتي پيشتاز نيز باشيم.

وي، يكي از كاربردهاي مهم و ملموس اينترنت اشيا و داده‌ هاي عظيم را در حوزه هوشمندسازي شهرها اعلام كرد و گفت: اكنون مي‌توان بسياري از خدمات شهري را در حوزه‌ هاي مختلف با استفاده از اينترنت اشيا به عنوان بازوي سخت‌افزاري و بحث داده‌هاي عظيم به عنوان بازوي نرم‌افزاري به صورت هوشمند ارائه كرد.
عضو هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات گفت: لازمه اين كار ايجاد يك هم‌افزايي ميان بازيگران اين حوزه از جمله شهرداري‌ها، پژوهشگران و بخش خصوصي و شركت‌هاي دانش‌بنيان است كه بنيان اين كار در سال گذشته در همايش «زيرساخت و فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري شهر هوشمند» گذاشته شد.


سلجوقي ادامه داد: دوره دوم اين همايش بر روي كاربردهاي اين موضوع تمركز خواهد يافت. اكنون شاهد استفاده از بخشي از كاربردهاي شهر هوشمند در برخي از شهرهاي كشور هستيم كه مي‌تواند اين موضوع بسيار گسترده‌تر شود.
وي گفت: گروه‌هاي پژوهشي در پژوهشگاه فناوري اطلاعات و ارتباطات وزارت ارتباطات در حال كار بر روي اينترنت اشيا و داده‌هاي عظيم هستند و ما اين آمادگي را داريم كه پروژه‌هاي مشتركي را با شهرداري‌ها براي توسعه كاربردهاي اين فناوري‌ها در شهرهاي هوشمند تعريف كنيم.

5656


  کلید واژه ها:

وزارت

،

ارتباطات

،

فناوری

،

اطلاعات

،

تعریف

،

پروژه

،

شهرداری

،

درحوزه

،

اینترنت

،

هیات

،
 صفحه نخست
 خبر آنلاین
مطالب مرتبط: